O moim słoiku, słów parę.

 

Proszę państwa oto… słoik. Słoik jak słoik, szklany, otwierany, najważniejsze, że pełny. Co w środku? Bardzo, ale to bardzo ważne karteczki. Na każdej jest napisane słowo, hasło, cytat, sentencja, po to by poprawić sobie humor, dzień, uśmiechnąć się chociaż przez chwilę. Nie jest to niestety mój pomysł. Siedząc u mojej kosmetyczki zauważyłam właśnie taki oto słoik. Gdy przyszłam do domu, internety powiedziały mi całą resztę. Przez tydzień siedziałam i kolekcjonowałam te pozytywne myśli, wymyślałam nowe i korzystałam z zabawnych powiedzeń znajomych z przeszłości. Potem jak już zgromadziłam odpowiednią liczbę – 365, wydrukowałam, pocięłam i siedziałam pół roku i skręcałam te ruloniki. Czasami palce mnie już bolały, ale zawzięłam się. Mój mąż nie patrzył na to przychylnie, co chwilę słyszałam, że tracę czas, że zajmuję się pierdołami, że nikt tego nie doceni… Faceci, co oni tam wiedzą o babskim świecie robienia prezentów od serca 😉 Powiedziałam sobie, że każdej z moich przyjaciółek podaruję taki słoik. Udało się! Zrobiłam takich 9 sztuk. Jeden wybył do Wrocławia – jako pierwszy, jeszcze w wakacje. Resztę udało się skończyć na początku grudnia. W sam raz na Mikołaja.

Reakcje były świetne i nie spodziewałam się aż takiego zadowolenia. Jedno z ważniejszych zdań: „Nie pamiętam kiedy ostatni raz dostałam coś zrobionego od serca”. Mogłam utrzeć mężowi nosa, czego oczywiście nie zrobiłam 😉 Co jakiś czas dziewczyny wysyłają mi zdjęcie, co wylosowały. Śmieję się razem z nimi, bo szczerze – sama już nie pamiętam co tam było. Sama też prawie codziennie losuję jedną karteczkę.

Powiem Wam coś w sekrecie. Gdyby nie słoik, nie było by tego bloga. Strasznie się wahałam czy zrobić ten krok. Słoik miał swoje zdanie 🙂 I voila. Oto jestem.

Jeśli macie ochotę swojej przyjaciółce zrobić podobny prezent, daj znać. Mogę przesłać Ci zebrane przeze mnie hasła. Szczęściem i uśmiechem trzeba się dzielić.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close